Zbigniew Karaszewski - artysta grafik

Studia: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki. Pracownie: malarstwa - prof. Teresa Pągowska i prof. Jerzy Tchórzewski, Projektowanie Książki i ilustracja - prof. Janusz Stanny.

 

Twórca projektów winiet, koncepcji graficznych - makiet kilkunastu czołowych miesięczników - Pani, Twój Styl, Cztery Kąty, Zwierzaki, Studio, Highway i wielu innych. W latach 1992-2002 dyrektor artystyczny Wydawnictwa Prószyński i S-ka. W latach 90-tych współpracował z polskimi edycjami francuskich miesięczników dla dzieci Pomme d'Api. Wykonał setki ilustracji do opowiadań, wierszy, gier i kalendarzy dla dzieci. Współpracuje z wieloma oficynami wydawniczymi, opracowując graficznie książki, encyklopedie, katalogi i albumy. Projektuje również inne formy graficzne - kalendarze, plakaty, okładki płyt muzycznych, współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza i Instytutem Fryderyka Chopina. Album „Rośliny miododajne", projektowany przez Zbigniewa Karaszewskiego, wydany przez Rzeczpospolitą uzyskał złoty medal za Światowym Kongresie Apimondia w Melbourne - Australia. W 2001 r. złoty medal za album "Ule i pasieki w Polsce" na Światowym Kongresie Apimondia w Durban - RPA.

Obecnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką artystyczną.

Brał udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich i kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

http://www.art-karaszewski.com

 

 

 

 

 

 

{gallery}aktualnosci/bodysoul{/gallery}